Jdi na obsah Jdi na menu
 


Životopis Angeliny

28. 10. 2007

ANGELINA JOLIE

Obrazek

Angelina Jolie se narodila 4.června 1975 v Los Angeles. Její otec herec Jon Voight, dostal Oskara za snímek Návrat domů, když byly Angelině 2 roky. Voight pak od rodiny odešel, takže se matka Marcheline Bertrandová, herečka a modelka s indiánskou krví, přestěhovala s Angelinaou a jejím bratrem na východní pobřeží. I když rodina bez otce neměla moc peněz, bylo Angelinino dětství relativně šťastné. I když třeba její koníčky naznačovaly, že bude tak trochu ,,zvláštní". Chovala totiž ještěrku a měla i hada.

Když bylo Angelině jedenáct, vrátila se s matkou do Los Angeles. Začala se ,,vážně" věnovat herectví a chodila do kurzů vyhlášeného Institutu Lee Strasberga. Jinak však v L.A. nebyla moc šťastná - nezapadla mezi bohaté spolužáky, její pokusy o kariéru modelky nebyly v té době úspěšné. V šestnácti se trochu uklidnila, rozešla se spřítelem, začala znovu zkoušet divadlo a částečně se usmířila s otcem. Dokonce se stala modelkou a pracovala kromě v Los Angeles i v New Yorku či Londýně. Oběvila se také v několika videoklipech, nejdříve zpěváka Meat Loafa, později i u Lena Kravitze, skupiny Lemonheads a Rolling Stones. Účinkovala i v pěti studentských filmech svého bratra, ale její skutečná filmová kariéra začala v roce 1993. Tehdy si zahrála v akční sci-fi snímku Cyborg II. O dva roky poté v trilleru Nebezpečná síť, kde se seznámila s prvním manželem, Jonnym Lee Millerem. Oba tyto snímky byly opravdu nevalné kvality. Komedie Bláznivá ranvej byla přijata rozporuplně, Angelina se při natáčení seznámila se svým druhým mančelem Billym Bobem Thortonem (rozvedli se v roce 2003).

Na druhou stranu je Angelina Jolie, podobně jako třeba Audrey Hepburnová, velmi aktivní v oblasti mezinárodní pomoci dětem a uprchlíkům. Je dokonce vyslankyní OSN v této otázce. Na záchranu přírodních památek v Kambodži, odkud pochází jedno z jejích dvou adoptovaných dětí, syn Maddox věnovala pět milionů dolarů. Přesto všechno patří mezi hollywoodskéhvězdy. Jak kvůli svému vzhledu - pravidelně je zařazována mezi nejkrásnější celebrity, tak pro své honoráře - stala se teprve třetí herečkou (po Julii Robertsové a Cameron Diazové), která za film - v jejím případě ten poslední Pan a Paní Smithovi - dostala 20 milionů dolarů. A mezi hvězdy patří Angelina i díky svému hereckému umění. Asi ne kvůli své zřejmě nejslavnější roli Lary Croft, i když na to, aby v této roli obstála se musela Angelina podrobit tvrdému tréninku a naučit se kicbox, jógu, balet, řídit závodní auto či psí spřežení. A to by nedokázala každá z jejích hollywoodských kolegyň.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář